مراحل اجرایی حمل بارهای صادراتی و اضافه بار مسافری، اثاثیه منزل و ... (Freight)

 1. بازبینی و پذیرش بار: به محض درخواست مشتری برای ارسال بار فریت، کارشناسان شرکت در محل مورد نظر حاضر و ضمن ارائه اطلاعات اولیه ، مقررات گمرکی، شرایط و ضوابط حمل بار، هزینه ارسال به  صورت تقریبی برآورد و اعلام می گردد. سپس هماهنگی های لازم برای جمع آوری (Pick up)  بار انجام و نسبت به انتقال محموله به انبار شرکت اقدام خواهد شد.
 2. بسته بندی: فرآیند بسته بندی تخصصی طبق استانداردهای بین المللی بارهای هوایی توسط متخصصین بسته بندی در انبار شرکت انجام و از کلیه مراحل آن عکس و فیلم تهیه شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد.
 3. اخذ مجوزهای لازم: کارشناسان شرکت با آگاهی از مقررات مربوطه متناسب با محتوی محموله نسبت به اخذ مجوزهای لازم نظیر گواهی مبداً، گواهی بهداشت، دامپزشکی، ضدعفونی و ... اقدام می نمایند.  
 4. حمل بار به فرودگاه و انجام تشریفات گمرکی: مراحل انجام تشریفات گمرکی طبق مقررات، بدون نیاز به حضور فرستنده توسط کارشناسان شرکت انجام و نسبت به اخذ پته (مجوز گمرکی خروج بار) اقدام می شود.
 5. صدور بارنامه: صدور بارنامه مربوطه از طریق تمامی ایرلاین های معتبر داخلی و بین المللی نیز توسط کارشناس شرکت انجام می گردد.
 6. هندلینگ (آماده سازی برای ارسال) بار: الصاق برچسب ها و تگ های مورد نیاز بر روی محمولات و پالت ها انجام و پس از عبور محموله از دستگاه X-Ray عملیات مربوط به بارگیری بار در هواپیما انجام خواهد گرفت.
 7. ارائه بارنامه به مشتری: یک نسخه از بارنامه صادره در نشانی مشتری (فرستنده) به همراه لوح فشرده تصاویر و فیلم محموله ، توسط پرسنل شرکت تحویل وی می گردد. مراحل رهگیری بار از طریق وبسایت شرکت قابل انجام بوده و کارکنان بخش خدمات مشتریان شرکت آماده ارائه راهنمایی و پاسخگویی به پیگیری های مربوطه خواهند بود.   

 

برخی از کالاهای ممنوع الصدور به شرح ذیل می باشد :

خروج اشیاء عتیقه، آثار هنری اصیل، کتابهای خطی و چاپ سنگی ، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهای قیمتی، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است. خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی از کشور ممنوع است .

خروج هر نوع فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی فقط با مجوز وزارت ارشاد ارسال می گردد .

ارسال برخی از وسایل هم به دلیل اینکه برای ایمنی هواپیما خطر ایجاد می کند ممنوع می باشد، از قبیل: عطر، ادکلن، اسپری، شامپو، نرم کننده ها، مواد آرایشی، الکل، شربت، آبلیمو، سرکه، ترشیجات .

 شرايط حمل محمولات ويژه

كالاهاي خطرناك:

 1. كالاهاي خطرناك براساس مقررات سازمان "ياتا" و رويه "ایرلاین های داخلی" پذيرش خواهد شد.
 2. فرم اظهارنامه كالاهاي خطرناك بايد توسط فرستنده تكميل و امضا شود.


حيوانات زنده:

 1. محمولات حيوان زنده تحت شرايط و مقررات سازمان ياتا در ظروف مربوطه نظير قفس و ... قابل پذيرش هستند.
 2. تمامي اسناد مورد نياز براي صدور حيوانات زنده از جمله شناسنامه حيوان، گواهي سلامت و بهداشت (كارت واكسن)، دستور غذا، مجوز ورود حيوان به كشور مقصد، و گواهي مبدا (صادره توسط سازمان دامپزشكي) بايد به دفاتر شرکت ارايه شوند.

 

كالاهاي قيمتي:

 1. كالاهاي قيمتي بايد با بسته بندي مناسب تحويل واحد پذيرش بار شرکت شوند.
 2. در خصوص بيمه محموله، پيشنهاد ميشود فرستنده ارزش واقعي را اظهار و به هنگام تحويل، اطلاعات لازم را كسب نمايد.

مطبوعات:
كليه محمولات از قبيل روزنامه، مجله، كتاب و كاتالوگ و غيره درمسيرهاي داخلي توسط شرکت قابل پذيرش مي باشد.

 


مطالب اخیر
شبکه های چند منظوره
امروزه شبکه های لجستیک با بخش­های مختلف خدماتی (نظیر سلامت، فرهنگ، موارد خوراکی و …) همزیستی مجزایی دارند، به عنوان مثال یک کامیون یخچال­دار حمل کالاهای علوم زیستی معمولاً برای حمل و نقل سبزیجات به اشتراک گذاشته نمی شود، اگر چه هر دو نیاز به خدمات «زنجیره سرد» دارند.ادامه مطلب ...
دیجیتالی کردن لجستیک
دیجیتالی کردن همه چیز، پدیده ای است در حال تغییر،‌ در بسیاری موارد تقریبا تمام صنایع فعلی را تحت تاثیر قرار می دهد. بخش پست درس های زیادی از تبدیل امواج آنالوگ به دیجیتال از طریق ایمیل و ارتباطات آنلاین گرفت، ‌طوری که این خدمات در ۱۵ سال گذشته حجم مرسولات پستی را خیلی کاهش داد.ادامه مطلب ...
فراخوان دعوت به همکاری فروشگاه های اینترنتی
به استحضار کلیه فروشگاه های اینترنتی معتبر و موسسات فعال در خرید و فروش های آنلاین می رساند، شرکت خدمات بارهوایی راه آسمان آبی آماده همکاری در عملیات لجستیک (حمل و نقل انبوه، آماده سازی، انبار، ارسال و تحویل در نشانی مشتریان) کالاهای مذکور می باشد.ادامه مطلب ...